Talsos taps gudrās jeb viedās mājas prototips

Talsu uzņēmums AE Lux saņēmis ražotāja Control4 apliecinājumu par pirmā Certified Showroom jeb gudrās mājas prototipa izveidi Ziemeļeiropā, lai ikviens interesants varētu klātienē aplūkot un izmēģināt tehnoloģiju iespējas viedajā mājā. 
Gudrā jeb viedā māja dod iespēju kontrolēt visas ierīces mājā, izmantojot tikai vienu pulti, planšeti vai aplikāciju. Protams, iespējams attālināti novērot un kontrolēt māju ar viedtelefonu, kamēr tajā neatrodas. 

“Mājas prototipu nolūkojām Amerikas Savienotajās Valstīs, un mūsu mērķis ir šādu izveidot arī Latvijā. Ar bankas Citadele atbalstu iegādājāmies ēku, kurā potenciālie klienti uzskatāmi varēs redzēt, cik viegli ar tehnoloģiju palīdzību iespējams mainīt un uzlabotu savu ikdienas dzīvi. Pagaidām apskatei pieejami viedie risinājumi tikai vienā telpā. Jāatceras, ka jēdziens gudrā māja, nenozīmē vairākas aplikācijas, ar kuru palīdzību varam veikt dažādus attālinātus procesus mājās. Mūsu mērķis ir viena aplikācija, kurā ir ietverti visu ražotāju tehniskie nodrošinājumi,” saka Edgars Lūks, AE Lux vadītājs. 
AE Lux piedāvā video novērošanas sistēmas, vadu un bezvadu apsardzes sistēmas, ugunsdrošības un piekļuves sistēmas, datu tīklu, arī audio un video montāžu.
Līdz šim AE Lux viedās mājas projekti īstenoti lielākoties Talsu novadā un Kurzemes reģionā, kā arī tiek strādāts pie paplašināšanas eksporta tirgos - Norvēģijā, Nīderlandē un Lietuvā.

“Lai stiprinātu reģionu ekonomiku un attīstību, uzņēmējdarbības finansēšana ārpus aktīvās Rīgas un Pierīgas ir Citadelei būtisks segments. Citadele ir digitālā banka, tāpēc īpaši priecājamies atbalstīt ilgtspējīgu un inovācijās bāzētu projektu ar eksporta potenciālu. Mūs vieno tehnoloģijās un efektivitātē balstīta pieeja, lai ar digitālajiem risinājumiem uzlabotu ikdienu. Jau šobrīd absolūti lielāko daļu Citadele pakalpojumu iespējams saņemt attālināti  un darbinieki var strādāt no mājām, tā arī citās jomās daudzas ikdienišķas lietas tiks digitalizētas un viedās mājas ir viens no uzskatāmākajiem piemēriem,“ uzsver Baiba Freināte, Talsu, Tukuma un Ventspils filiāles pārvaldniece.

“Strādājam, lai varētu jaunākos risinājumus piedāvāt ne tikai privātmāju īpašniekiem, bet arī komercobjektiem (birojiem, veikaliem, ražotnēm, u.c.), jo ikviens uzņēmējs vēlas energoefektīvus un ērtus risinājumus, kas ļauj arī ilgtermiņā samazināt izmaksas,” norāda E. Lūks.

Sievietēm viens no populārākajiem jautājumiem par viedajām mājām – aizkaru vai žalūziju atvēršanas un aizvēršanas risinājumi. Tāpat iespējams novērst mūžīgo aizdomu ēnu “Vai gludeklis ir izslēgts?”, ja ar aplikācijas palīdzību tiek izslēgta elektrība rozetēs, kuras dienas laikā nevajadzēs, šāds jautājums vairs nesatrauc. Savukārt vīrieši detalizēti izpēta un izanalizē tehniskās dabas jautājumus, pastiprinātu uzmanību pievēršot drošībai – ugunsdrošības signalizācijai, datu tīkliem, elektrības taupīšanas iespējām. Īpaša interese vīriešiem ir par apskaņošanu – tie savās viedajās mājās vēlas koncertu cienīgu skaņu un atmosfēru.

Par banku Citadele
Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju. Mūsu mērķis ir kļūt par čempionu starp Baltijas bankām. 
Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju un maksāt uz mobilā tālruņa numuriem.
Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 

Ieteikt citiem: