MĀJAS DROŠĪBA KĻŪST GUDRĀKA, IZSMALCINĀTĀKA

No visām mājām pieejamajām tehnoloģijām viena no vissvarīgākajām ir mājas drošības sistēma. Drošības sistēmas ir pastāvējušas gadu desmitiem, tomēr, tāpat kā jebkura tehnoloģija, tā ir attīstījusies

AIZSARDZĪBA PRET DAŽĀDĀM BRIESMĀM
Papildus redzamākām drošības ierīcēm, piemēram, elektroniskajām durvju slēdzenēm, novērošanas kamerām un kustības sensoriem, viedās drošības sistēmas var automatizēt apgaismojumu, kontrolēt motorizētos logus un pat imitēt apdzīvotību, atspoguļojot mājas rutīnu. Taču modernas drošības sistēmas novērš ne tikai ielaušanos, bet tās var arī pasargāt jūsu māju no vides briesmām un aktivizēt sensorus, kas ziņo par plūdiem, enerģijas trūkumu un ārkārtējām temperatūras svārstībām. Tās pat var uzraudzīt iekštelpu piesārņotājus. Drošības sistēma var nodrošināt ārkārtīgu mieru un palīdzēt mājai darboties kā labi ieeļļotai mašīnai. Aplūkosim dažus no iepriekš minētajiem piemēriem un apskatīsim, kā mājas drošība un automatizācijas sistēmas var padarīt jūsu dzīvi vieglāku, ērtāku un drošāku.

MOCKUPANCY, PAZĪSTAMS ARĪ KĀ “APDZĪVOJUMA SIMULĀCIJA”
Šī sistēma spēj atdarināt jūsu ģimenes uzvedību, ieslēdzot un izslēdzot gaismas, televizorus un mūziku reālam ikdienas ritmam pietuvinātā manierē. Vērotājam no ārpuses izskatīsies, it kā jūs būtu mājās, skatītos savas iemīļotākās filmas vai pārvietotos pa mājām.

SAVA DOMĒNA PĀRZINĀŠANA AR REĀLLAIKA ATJAUNINĀJUMIEM
Neatkarīgi no tā, kur atrodaties — darba vietā, komandējumā  vai atvaļinājumā — jūs varēsiet attāli pārbaudīt savu māju, izmantojot mobilo ierīci. Protams, jūs saņemsiet brīdinājumu, ja signalizāciju atslēdz vai nostrādā sensors, ja pagrabā ir konstatēts paaugstināts mitruma līmenis vai ir atvērtas durvis. Izmantojot drošības un automatizācijas sistēmu, jūs varēsiet  pārbaudīt, vai kādas durvis un logi ir atstāti vaļā, vai arī redzēt reālā laikā, kas atslēdzis signalizāciju vai atvēris garāžu. Pat ja tas ir cilvēks, kuram jūs uzticaties (piemēram, apkopējai).  Būsiet vienmēr informēti, kas notiek jūsu mājās, pat kad esat prom.

VIDEO NOVĒROŠANA
Jaunākās novērošanas kameras paziņo, kad kaut kas pazūd. Varbūt tā ir dārga lieta, kas atrodas uz plaukta, vai jūsu automašīna uz piebraucamā ceļa, - jebkurā gadījumā, kad kamera konstatē, ka kaut kas ir pārvietots un pēc noteikta laika nav novietots atpakaļ, tā reģistrē notikumu un/vai nosūta ziņojumu. Jūsu drošības sistēma visu uzrauga, tāpēc tas nav jādara jums. 
Vai jūs zinājāt, ka varat izmantot arī kameras, kas iebūvētas skārienjūtīgajos ekrānos, lai sazinātos ar personu, kas atrodas citā mājas telpā? Ja atrodaties dzīvojamā istabā un vēlaties uzzināt, ko dara jūsu bērni, varat pārbaudīt, izmantojot gudrās mājas ierīces, kas savienotas ar televizoru vai skārienjūtīgo ekrānu. Ja Tu pārvietojies pa māju, vai dari kādus citus darbus, Tu vienmēr vari ieskatīties savā viedierīcē, lai pārliecinātos par to ko dara tavi bērni. Vislabākā lieta tajā visā – ja kaut kas noiet greizi tavā mājā, Tu esi rīcībspējīgs arī tad, ja neatrodies mājās.

RĪKOJIETIES UN KONTROLĒJIET TO, KAS NOTIEK MĀJĀS NEATKARĪGI NO ATRAŠANĀS VIETAS
Tāpat kā drošības sistēma nosūta jums izejošos ziņojumus, tā var saņemt arī Jūsu ienākošos ziņojumus. Nepatīk tas, ko jūs redzat savā drošības kamerās? Ar tālvadības pulti ieslēdz lieveņa apgaismojumu un palūdz domofonam aizbiedēt prom nelūgtus viesus. Kad tavs pusaudzis pārrodas mājās no randiņa, pārliecinies, vai viņš ir droši iekļuvis mājā un aizslēdzis durvis, neatstājot savu gultu. Izmantojot tālruni vai planšetdatoru, varat arī mainīt mājas drošības sistēmas iestatījumus, piemēram, atļaut viesim (piemēram, apkopējai) piekļūt jūsu mājai, kamēr esat darbā. Tas arī ir ārkārtīgi noderīgi, ja konstatējat, ka kāds aizmirsis aizvērt garāžu vai aizslēgt ārdurvis. Ar gudrās mājas sistēmu, Tu vari aizslēgt durvis tieši no sava viedtālruņa.

AUTOMATIZĒTI RISINĀJUMI, KAS AIZSARGĀ JŪSU MĪĻOTOS
Jebkura drošības sistēma dod signālu apsardzei vai ugundzēsības dienestam, ja trauksmes signāls ir aktīvs ilgāk par 5 minūtēm. Bet Gudrās mājas drošības sistēma var konstatēt oglekļa monoksīdu, kamēr jūs esat aizmidzis, un Tu tiksi brīdināts! Taču tas nav viss, ar gudro programmēšanu, sistēma automātiski atvērs mājas logus, atļaujot ieplūst svaigam gaisam un samazināt kaitīgās gāzes koncentrāciju. 
 

 

Ieteikt citiem: