Savas mājas pārveidošana par GUDRO MĀJU

Kā iestrādāt tehnoloģiju jaunās vai jau esošās ēkās
Dzirdot vārdus “gudrā māja”, prāts var iet dažādos virzienos, sākot no mājas signalizācijas sistēmas un beidzot ar Amazon Alexa vai automatizēto apgaismojumu. Vieda māja piedāvā ērtības un drošību, kā arī ir pilnībā pielāgojama, jo to var izveidot atbilstoši jūsu personiskajām vēlmēm, vajadzībām un budžetam.

Darba sākšana
Savas telpas veidošana vai pārveidošana par gudro māju sākas ar jūsu vajadzībām un vēlmēm. Daži māju īpašnieki var vēlēties sākt ar ērtībām, piemēram, ar automātisko apgaismojumu, savukārt citi, iespējams, ir norūpējušies par drošību, tāpēc sāks ar signalizācijas sistēmu. Jebkurā gadījumā ceļojuma sākšanai nav pareizā vai nepareizā virziena; tas viss attiecas uz jūsu prioritātēm un to, kas ir vissvarīgākais jums un jūsu ģimenei. Process var būt ļoti dažāds, jūs varat sākt pamazām, atbilstoši jūsu budžetam.

Vispirms būs jāsāk ar gudrās mājas kontrolieri. Kontrolieris palīdzēs visām jūsu ierīcēm savienoties un sadarboties.
Kad laiks un budžets to atļauj, varat pievienot viedās mājas preces, piemēram, durvju slēdzenes, apgaismojuma vadības ierīces, termostatus un drošības kameras. Daudzi jauni produkti tiek veidoti tā, ka tie darbosies ar jau tirgū esošajiem produktiem, tāpēc, veicot pievienošanu, nav nepārtraukti jāiegādājas jauni produkti.

Infrastruktūra
Mūsdienu pasaulē lielākajai daļai produktu ir pieejama iebūvēta Wi-Fi iespēja. Daži produkti darbojas dažādos protokolos, piemēram, Zigbee un Z-Wave. Šiem produktiem kontrolieris integrējas bezvadu tīklā, un ierīces runā caur kontrolieri, kas pēc tam pārvēršas par interneta signālu, kuram var piekļūt no viedierīces.
Infrastruktūra atšķiras no tā, vai strādājat ar jau esošu vai jaunu būvi. Dažkārt bezvadu pieslēgšana ir vienīgā iespēja vecākās mājās atkarībā no tā, kad tās tika būvētas un vai tām ir nepieciešamā infrastruktūra. Ar jaunu ēku var bez maksas ierīkot savu māju vai biroju, kad tas tiek būvēts, un tas ir lētāks un vienkāršāks process. Instalējot jaunu konstrukciju, ir svarīgi izmantot vairāk vadu, nekā nepieciešams, lai varētu nodrošināt drošību nākotnē un uzstādīt pietiekami daudz infrastruktūras, lai atbalstītu nākotnes tehnoloģijas papildus pašreizējām vajadzībām. 

Ja jums ir izvēle, vienmēr vēlamais risinājums ir ciešs savienojums, jo tas nodrošina stabilāku savienojumu un tiešu savienojumu ar jūsu tīklu. Cietos savienojumos netiek izmantots Wi-Fi, kas novērš tādu produktu kā drošības kameru izdošanu, kas izmanto tonnu no jūsu bezvadu joslas platuma, liekot citām ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem vai planšetdatoriem, palēnināties.

Tendences
Lielākās tendences šogad ir drošība un savienotas mājas. Cilvēki vēlas pārliecināties, ka viņu mīļotie ir drošībā viņu mājās vai birojā. Viņi vēlas uzraudzīt savu personisko telpu, kad nav mājās, un redzēt, kad apmeklētāji ierodas un dodas cauri vieddurvju slēdzenēm, trauksmes paneļiem un novērošanas kamerām, kas kļūst ļoti pieejamas un ērtas lietotājiem.
Vēl viena tendence ir audio, jo patērētāji arvien biežāk vēlas izmantot balss aktivizēšanu, lai kontrolētu savas ierīces. Šajā ziņā, ir ļoti svarīgi paļauties uz ekspertu, lai nodrošinātu, ka izvēlētajiem produktiem ir audio iespējas un tie darbojas kopā, tādējādi novēršot nevajadzīgas papildu izdevumus. Cilvēkiem patīk, ka viņi spēj pateikt: “Hei, Aleksa, sarīkosim viesības!” un ieslēgt gaismu iepriekš iestatītā ainā, atvērt durvis viesiem, sākt spēlēt mūziku, iedegt ainavu apgaismojumu un vēl daudz ko citu. Gudras mājas celtniecība var izklausīties biedējoši un dārgi, bet tā tam nav jābūt. Veidojot savu sapņu gudro māju, ir vitāli svarīgi strādāt ar integratoru, kurš ir apmācīts profesionālis un pārliecināsies, ka visas viedierīces darbojas kopā, izmantojot savu maksimālo potenciālu, novēršot jebkādu vilšanos un nevajadzīgas galvassāpes.
 

Ieteikt citiem: