Kā radīt drošu darba vidi, atgriežoties birojā?

Pandēmijas izraisītās sekas lielākā vai mazākā mērā ir piespiedušas mūs mainīt savu dzīvi. Tas radījis vajadzību mainīt pieeju dizaina projektu izstrādē. Dizaineriem jārod risinājumi un stratēģijas, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem. Piemēram, aizsargvairogi, jaunas telpu lietošanas instrukcijas, plūsmu organizēšana, jauni higiēnas, tīrīšanas un dezinfekcijas protokoli. Jāsaprot, kā uzlabot vidi, domājot par cilvēku kā daļu no tās.

Kā darba vietas pielāgot pandēmijas izraisītajām sekām? Šobrīd šī ir viena no pasaulē aktuālākajām tēmām. Labākais veids, kā mazināt cilvēku inficēšanās risku birojā, ir novērst vīrusa izplatīšanās draudus, ieviešot jaunas stratēģijas un drošības pasākumus.

Apmēram 80% infekcijas slimību tiek pārnēsātas, ar netīrām rokām pieskaroties piesārņotām virsmām*. Rokas un pieskāriena virsmas ir būtiskākie infekcijas pārnešanas faktori. Pašreizējie pētījumi liecina, ka vīruss uz virsmām saglabājas no pāris stundām līdz vairākām dienām.

Kā nospiest lifta pogu vai atvērt durvis, nepieskaroties tām? Koplietošanas priekšmetu lietošana ir ļoti svarīgs jautājums. Uzņēmumi meklē tehnoloģijas un veidus, kā risināt šīs problēmas. Kā panākt apstākļus, kuros saglabātos cilvēku iespējas strādāt un dzīvot drošā vidē?

Daži uzņēmumi kontrolē apmeklētāju plūsmas, izveidojot bezkontakta pierakstīšanās procesu, citi ievieš Bluetooth piekļuves kontroli, lai darbiniekiem nodrošinātu ieeju telpās. Ir skaidrs, ka šāda veida tehnoloģijas drīz kļūs par normu darba vietās. Bet kas tas īsti ir? Bezkontakta tehnoloģija ir jebkas, kas var darboties bez vajadzības fiziski pieskarties ierīcei.

Automatizēta ēkas piekļuves kontrole

Pirms pandēmijas bezkontakta tehnoloģijas bija patīkams papildinājums ikdienas darbībām birojā. Lielākā daļa uzņēmumu darba telpās neieviesa brīvroku funkcijas, visbiežāk – ekonomisku apsvērumu dēļ. Tagad šie risinājumi ir kļuvuši par būtiskiem, lai nodrošinātu cilvēku drošību darbā. Bezkontakta pieredzes radīšana samazina arī cilvēku uzturēšanās ilgumu telpās. Šāda veida tehnoloģijas ir ieguldījums nākotnē, ne tikai pandēmijas radīto seku īslaicīga ambīcija.

Ja visi, kas ienāk telpā, pieskaras vieniem un tiem pašiem durvju rokturiem, drošības pasākumi, kas tiek ieviesti birojā, nav efektīvi. Bezkontakta piekļuve ir pirmā aizsardzība viedā un drošā darba vidē. Drošāk un ērtāk ir izmantot, piemēram, tālruni, lai iekļūtu ēkā. Savukārt, brīvroku funkcija ļauj cilvēkiem atstāt tālruni kabatā vai somā, un, ar žestu pamājot sensoram, iekļūt telpā, kas ir vēl ātrāk un efektīvāk. Bezkontakta reģistrēšanās procesu nodrošina arī digitālo platformu izmantošana. Vadības sistēma ļauj darbiniekiem un viesiem pieteikt savu vizīti pirms ierašanās telpās.

Kad runa ir par darba vides drošību nākotnē, piekļuves kontrole bez pieskāriena ir būtisks rīks, kas ir ērts un ātrs veids, kā iekļūt ēkā. Tas ir viens no veidiem, lai novērstu lielu cilvēku blīvumu telpās un mazinātu vīrusu izplatīšanos.

Vides vadība ar balss un sejas atpazīšanas tehnoloģijām

Siri, Google, Alexa un Cortana balsis ir labi zināmie virtuālie asistenti, kuri spēj tikt galā ar ikdienišķiem jautājumiem un darbībām. Cilvēki ar balss palīdzību kontrolē savas vides vadību – atver durvis, ieslēdz gaismu, pagatavo kafiju. Arī darba vietās balss vadībai ir potenciāls.

Tomēr visspēcīgākais bezkontakta rīks ir sejas atpazīšanas tehnoloģija, kas, noskenējot cilvēka izskatu, automātiski piešķir piekļuvi ēkai. Darbiniekam nav nepieciešama apzināta rīcība. Iespējas ar to nebeidzas. Kad telpa zina, kas ienācis, paveras vesela automatizācijas pasaule, piemēram, video konferences, kas sākas, ieejot telpā, individuāli pielāgojama ergonomika, apgaismojums un temperatūra vai pat izgaismots ceļš, kas virza uz nākošo tikšanos.

Sejas atpazīšana jau tiek izmantota daudzās darbavietās un mazumtirdzniecībā, kā arī daudzās ASV lidostās. Tas liecina par to, ka tā ir tehnoloģija, kuru vērts ieviest darba vietā.

Avots: buvlaukums.lv 

Lasīt visu rakstu šeit

Ieteikt citiem: